WARTOŚĆ DLA INTERESARIUSZY STRATEGIA ARCHITEKTURABIZNESU ZARZĄDZANIESPRZEDAŻĄ LUDZIE PRZYWÓDZTWO KULTURA ORGANIZACJI

Leverage Your Life

W ciągu ostatnich czterdziestu lat, w krajach rozwiniętych, liczba osób, u których diagnozuje się kliniczną depresję wzrosła prawie czterokrotnie. Coraz więcej homo sapiens dręczy uczucie niepokoju, przemęczenia i złego samopoczucia. Ten ostatni stan jest trudny do zdefiniowania. Wiąże się jednak ze stresem, nudą, apatią i w końcu frustracją. Czy można skutecznie przeciwdziałać tym zjawiskom? Tak. Nasze ciała i umysł potrzebują jedynie zdecydowanej i symultanicznej „zaprawy”, która pobudzi uśpiony w nas potencjał. Programy z obszaru "Leverage Your Life" są oparte na założeniach „work-life integrity” oraz systemie DEFENDO, europejskiej sztuce walki. Mają one na celu budowę człowieka świadomego swoich możliwości, potrafiącego radzić sobie w różnych sytuacjach i nastawionego pozytywnie do życia. Przy tworzeniu i wdrażaniu tych programów współpracujemy z międzynarodowej klasy instruktorami, zrzeszonymi w europejskim stowarzyszeniu DEFENDO Alliance.


...................................... NASZE PROGRAMY ......................................

 


Rozwijanie inteligencji emocjonalnej dla liderów

Warsztat w oparciu o badania Kalifornijskiego Institut for the Future dotyczące inteligencji emocjonalnej i społecznej niezbędnych do efektywnego budowania relacji. Badania wykazały, że wysoki iloraz emocjonalny zwiększa szanse sukcesu zawodowego, wyzwala potencjał przedsiębiorczości, buduje przywództwo, zdrowie, zadowolenie z relacji, humor i szczęście. (Źródło:prof Camorro-Premuzic, University College London, 2013). Uczestnicy zyskują większą świadomość mechanizmów psychicznych zachodzących w nich samych oraz w członkach podległych im zespołów, a w konsekwencji zyskają więcej możliwości wpływania na zachowanie swoje i innych.

Rozwiązywanie
konfliktów

Powtarzający się problem we współpracy ze współpracownikami, działami? Kolejne spotkania, które nie przynoszą konstruktywnych rozwiązań problemów, sporów? Konflikty między logistyką i sprzedażą, marketingiem i sprzedażą, finansami i inwestycjami, etc…? Sprzeczne interesy różnych działów? Wiele problemów można rozwiązać szybko i konstruktywnie w oparciu o kilka zasad używanych na co dzień przez mediatorów. Podczas warsztatu będzie można poznać narzędzia pracy mediatora i przetrenować ich wykorzystanie w oparciu o realne dla firmy sytuacje konfliktowe. Warsztat mogą być dedykowane do rozwiązania konkretnego problemu i stanowić podstawę do budowania współpracy między konkretnymi osobami czy działami.

TAO
Pewności Siebie Lidera

TAO jest programem budującym człowieka pewnego siebie, przyjmującego wyzwania i radzącego sobie z nimi co najmniej lepiej niż przeciętnie. Poszczególne etapy treningu uczą efektywnego działania poza schematem, w nietypowych sytuacjach. Niwelacja strachu przed konfrontacją jest osiągana poprzez naukę rozpoznawania różnych zagrożeń, naukę skutecznych metod obrony oraz ćwiczenia wytrącające uczestnika ze strefy komfortu.

Kompetencje
międzykulturowe

Jakże fascynująca jest możliwość pracy w środowisku wielokulturowym! Czy zawsze jest ona łatwa? Czy wiadomo, z czego wynikają pojawiające się nieporozumienia?Warsztat oparty o 4 wymiary kultury Geerta Hofstede oraz dokonania antropologii, pomagające w skutecznej analizie różnic konkretnych kultur obecnych w organizacji,Celem szkolenia jest uzyskanie większej świadomości międzykulturowej oraz podwyższanie umiejętności komunikacyjnych prowadzących do osiągania porozumienia.

 

Radzenie sobie
ze stresem

Czym jest stres? Jakie są skutki stresu przewlekłego? Jak określić własne predyspozycje na stres? W jaki sposób efektywnie pracować nad sobą, żeby poprawić komfort życia? Warsztat dostarczy odpowiedzi na powyższe pytania oraz narzędzia do samodzielnej pracy nad zmniejszaniem stresu i jego efektów. Uczestnicy będą ćwiczyli na arkuszach, które otrzymają do indywidualnej pracy po warsztacie. W drugiej części zajęć będzie przeprowadzona sesja medytacji i metod relaksacyjnych, które mogą być wykorzystywane również podczas parominutowych przerw w pracy.

Przeciwdziałanie
wypaleniu zawodowemu

Uczestnicy dostają pakiet niezbędnych gotowych do użycia praktyk przydatnych do stosowania w codziennym życiu. Podczas zajęć mają okazję doświadczać różnych sposobów radzenia sobie z wypaleniem, tak aby mogli wybrać najbardziej efektywne dla siebie. Wszystkie proponowane aktywności są z jednej strony oparte na wynikach najnowszych badań z różnorodnych dziedzin psychologii oraz neurobiologii, a z drugiej -łatwe do wdrożenia. Szkolenie kończy się stworzeniem indywidualnego planu działania oraz opracowaniem strategii wspierających jego realizację.

Safe
Family

Podczas wspólnych rodzinnych warsztatów następuje:

  • podniesienie świadomości w zakresie bezpieczeństwa osobistego dla całej rodziny
  • poprawa ogólnego stanu zdrowia i dobrostanu poprzez wysiłek fizyczny
  • integracja rodzinna
  • nauka skutecznych sposobów obrony i radzenia sobie w trudnych sytuacjach.
Kompas ®
 

Jako zespół mamy do wykonania konkretne zadania.Codziennie wykonujemy dużo działań, aby te cele osiągnąć. Zdarza się, że na drugi czy nawet trzeci plan spychamy to co dzieje się wewnątrz naszego zespołu. Konflikt? Zmiana? Za dużo rzeczy do zrobienia? Zgrzyty we współpracy z innymi działami? Proponujemy warsztat w trakcie którego – w oparciu o konkretną strukturę – przyjrzymy się temu co się dzieje w zespole. Namierzymy te miejsce w mechaniźmie, które nie działają sprawnie - znajdziemy sposób na ich „naoliwienie”. Warsztat powoduje, że zespoły zaczynają zaczynają pracować bardziej efektywnie a członkowie zespołu są bardziej zmotywowani.

 

 
Travel Team Coaching

Jak podnieść motywację i zaufanie. Celem warsztatu jest budowanie motywacji i wzajemnego zaufania, po zakończeniu szkolenia następuje transfer wiedzy do miejsca pracy. Wyjazdowy, kilkudniowy warsztat. Grupa osób, która na co dzień funkcjonuje w określonych ramach dostaje do wykonania konkretne zadanie . Zadanie składa się z kilku etapów, każdy z uczestników ma przydzieloną role. Każdy z etapów jest analizowany, wnioski są wyciągane z dnia na dzień, dokonujemy także analogii pomiędzy tym co się dzieje w trakcie zadania do tego co dzieje się w codziennej pracy. Wspólna podróż kończy się zawsze sukcesem – jeżeli nawet zadanie nie jest wykonane to ilość refleksji i wzrost motywacji - bezcenny.

Circus story ®
Uczenie się przez doświadczenie jest najefektywniejszym sposobem zdobywania umiejętności przez ludzi dorosłych. Proponujemy program, którego efekty na treałe zagoszczą w zespołach pracowniczych. Warsztat podniesie świadomość dotychczasowego sposobu funkcjonowania zespołu oraz pomoże w wypracowaniu efektywniejszych strategii działania lidera i pracowników. Wspólne doświadczenia innego wymiaru oraz ich omówienie, a także profesjonalna analiza pojawiających się mocnych stron i wyzwań zwłaszcza podczas przekraczania swoich ograniczeń w warunkach cyrkowych, doprowadzi do wyciągnięcia potrzebnych wniosków oraz przełożenia ich na konkretne plany działania.