VALUE FOR STAKEHOLDERS STRATEGY STRUCTURE SALESSYSTEMS &PROCESSES PEOPLE LEADERSHIP ORGANIZA- TIONALCULTURE

Wieczór z Mistrzem

2016-03-14

Firma LEVERAGE Partners rozpoczęła cykl spotkań „Wieczór z Mistrzem”. Zaproponowaliśmy jednocześnie formułę odbiegającą od tradycyjnych warsztatów biznesowych.

Przy dobrej kolacji i ciekawym występie artystycznym przedstawiliśmy gościom niezwykłaego człowieka. Człowieka, którego doświadczenia i dokonania inspirują. Zmieniają sposób widzenia świata i rozszerzają świadomość biznesową. Inauguracja cyklu „Wieczór z Mistrzem” miała charakter wyjątkowy. Jej dodatkową wartością była pomoc komuś, kto na nią bardzo zasługuje.

Niewielu jest w dzisiejszym świecie ludzi o wielkim sercu i ogromnej empatii, sprawiającej, że zawsze pochylają się nad osobami potrzebującymi pomocy. Takim człowiekiem jest Piotr Pogon. Znakomity fundraiser, który swoje życie zawodowe poświęcił pomaganiu innym, a dziś sam bardzo potrzebuje wsparcia. Dlatego całkowity dochód z tego wieczoru został przeznaczony na jego leczenie i rehabilitację.

Piotr jest doskonałym mowcą motywacyjnym. Mistrzem w pokonywaniu trudności i osiąganiu pozornie nieosiągalnych celów. Mówi o sobie, że jest zwykłym facetem z niezwykłym życiorysem. Któremu było dane czterokrotnie urodzić się na nowo po kolejnych nawrotach choroby nowotworowej. Choroba, a także porażki i wzloty życia osobistego sprawiły, że zaczął czerpać garściami z tego, co zostało mu podarowane. Został nieuleczalnie zarażony zachwytem nad Życiem. Nie żyje dla siebie, jego praca polega na swoistym pośrednictwie Dobra. Piotr to wyjątkowy człowiek. Po operacji resekcji płuca wspiął się na najwyższe szczyty Afryki i Ameryki Południowej, charytatywnie przebiegł setki kilometrów w maratonach po kenijskiej sawannie i ulicach Nowego Jorku czy Tokio, zdobył medal triathlonowego Ironmana. W ten sposób pomógł wielu osobom niepełnosprawnym i dzieciom pokrzywdzonym przez los, swoim przykładem dając nadzieję i rozbudzając w nich wiarę we własne możliwości. Piotr uważa, że warto dawać siebie, swoje talenty, kontakty, ludzkie ciepło… by usłyszeć jedno słowo: Dziękuję ! Więcej o Piotrze i jego dokonaniach można przeczytać na stronie www.piotrpogon.pl

Spotkanie z nim pozwoliło wszystkim obecnym przedefiniować pojęcie motywacji wewnętrznej, tak potrzebnej w osiąganiu rezultatów biznesowych. Spojrzeć z innej perspektywy na to, co wydaje się trudne czy niemożliwe do osiągnięcia. Możemy być pewni, że takie doświadczenie przełoży się również na większą efektywność w biznesie.

Wydarzenie odbyło się 14 kwietnia w dawnym Pałacu Prymasowskim. Uświetnił je koncert światowej sławy zespołu KROKE.